Er zijn verschillende manieren om dit te doen; ik laat je een heel eenvoudige manier zien die een mooi en soepel resultaat geeft.
Je breit om te beginnen 2 steken recht, je doet dit lekker los, dus niet trekken aan die draad! Vervolgens haal je de eerste steek over de tweede steek heen.
Hoe je dit precies doet, maakt niet heel veel uit. Ik steek mijn linker breinaald van links naar rechts in de steek, waarbij ik de linker breinaald aan de voorkant hou. Ik pak de steek op en trek hem iets omhoog en naar voren om ruimte te maken om hem over de steek heen te halen.
In dit filmpje laat ik je precies zien hoe je moet afkanten, van de eerste tot de laatste steek. Hierna kan je je draad afknippen en ben je klaar met je breiwerk!
Ik brei met een rondbreinaald.
Volgens patroon moet ik nu 4 st. afkanten aan weerskanten 2 voor en 2 na de steekmarkeerder.
Helaas ik kom er niet uit, en ik vond geen filmpje hierover.
Kan jij het me uitleggen?
Alvast hartelijk bedankt voor de reactie!
Dag Corry, het beste is om een lifeline te plaatsen en de instructies van het patroon te volgen en kijken wat er gebeurd! Letterlijk 2 steken afkanten en verder breien denk ik? Mocht het misgaan, kan je altijd terug naar de lifeline en opnieuw beginnen.
Succes!